s

ریحانی ها - اتحاد ما ریحانی ها

موضوعات
Category

محبوب ترین مطالب
Most visited Postss

لينك هاي روزانه
Daily Links

نظرسنجی
Poll

آیا کیفیت مطالب ارائه شده در وبلاگ مناسب است؟


چگونه مطالبی بهتر است که به وبلاگ اضافه شود؟
شما ریحان پایینی هستید یا ریحانی بالایی؟


کدهای اختصاصی
Code

آمار وبلاگ-وبگذر

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 1
» بازديد ديروز : 18
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 521
» بازديد سال : 148198
» بازديد کل : 474854
» اعضا : 12
» مطالب : 851

اتحاد ما ریحانی ها


تاریخ انتشار پست : 20 مرداد 1394 بازدید : 549


اتحاد ما ریحانی ها

از این پس در مورد این موضوع یعنی اتحاد ما ریحانی ها بیشترین بحث رو خواهیم داشت لطفا با نظرات خود در بحث شرکت کنید.

شوراها، دهیاران، هیئت امنا امامزاده عبدالعلی (ع) و هیئات امناء مساجد ریحان

ما مردم ریحان از شما حمایت می کنیم

اهداف دولت را بدون نگرانی اجرایی کنید.

مطمئناً یکی از بزرگترین دغدغه هایی که یک مسئول می تواند داشته باشد حمایت مردمی می باشد که گاهی اوقات نه تنها حمایتی از طرف مردم صورت نمی گیرد بلکه اقدامات و فعالیت هایشان توسط برخی از افراد نا آگاه تبدیل به جنگ روانی برایشان می شود. 

در این متن برخی از موضوع ها خاص ریحان پایین و بقیه هم کلی می باشند.
البته مسئولین هم انتقادات مردم رو در نظر دارند در صورتی که به شکل صحیح و از راه درست انجام شود؛ 

مردمی که انتقاد می کنند به دنبال پیشرفت هستند و دلسوز ولایتشان، و مسئولینی که انتقادات مردم رو می شوند و به هر شکلی پاسخ می دهند نیز دلسوز و به دنبال پیشرفت حوزه مسئولیتشان، در محلشان هستند.

در روستاها و شهرهای کوچکی که همه ی مردم به نوعی همدیگر رو می شناسند و از احوال هم خبر دارند خیلی راحت تر جنگ روانی به راه می افتد. زمانی که مردم یک منطقه اونقدر به دنبال حاشیه باشند که دغدغه شان فقط حاشیه ها باشد مطمئناً پیشرفتی در کار نخواهد بود. 

از طرفی ریحان ما نسبت به روستاهای دیگر، مهاجر پذیری بالایی دارد که علت آن موقعیت مناسب و عالی ایست که دارد؛ قیمت پایین زمین ها و اجاره خانه ها، هزینه پایین آب، امکانات اعم از گاز-برق-مغازه ها و.. ، نزدیکی به شهر، امامزاده عبدالعلی(ع)، پیشرفت سریع و ... .

شاید موضوع مهاجر پذیری از نظر خیلی ها مهم نباشه اما زمانی که شما وارد یک شهر جدید میشید اگر راهها رو بلد نباشید چه اتفاقی می افته، اگر از چند نفر مسیر رو سوال نکنید ممکنه بی راهه برید و تا اومده دوباره راه رو پیدا کنید باعث ترافیک میشید در مورد ریحان ما هم همین موضوع صدق می کنه با این تفاوت که خیلی از جدیدالورودها بی تفاوت اند و کسی هم کاری به کارشان ندارد چون دنبال دردسر نیستند این موضوع باعث اختلال در سیستم مدیریتی روستا میشه. باید متقاعد بشن که اینجا بهترین جایی که دارن زندگی می کنند.

حتی اگر کل ریحانی های حاضر در روستا که شاید نیمی از جمعیت روستا رو بیشتر تشکیل نمیدن باهم اتحاد داشته باشن باز هم مدیریت روستا دچار اختلاله چرا که اون نیم دیگه توجیه نیستند و فقط خانه شان اینجاست.

یک موضوع دیگه ای که خیلی اهمیت داره بی تفاوتی خود ریحانی هاست. با اینکه ریحانی ها نفوذ زیادی در شهر دارند اما به خاطر همین جنگ روانی، خیلی وقت ها بی تفاوت اند و گاهی اوقات مخالف.
هم ولایتی های عزیز در هر سِمَت و هر گوشه ای از دنیا که هستید قرار نیست که کلنگ یا بیل دست بگیرید و برای ولایتتان مفید باشید گاهی اوقات حتی با یه پیشنهاد کوچیک و ترفند شغلیتان هم می توانید برای روستایتان مفید باشید در این مورد کوچک ترین تردیدی به خودتان راه ندید و با مسئولین روستا تمامی چهارچوب کار رو در میان گذارید.

باید قانون جامع و کاملی در رابطه با ریحان وجود داشته باشه چرا که، نه کسی میتونه از فروش زمین کسی جلوگیری کنه و نه اینکه می شه از این موضوع که بارها در رابطه اش بحث شده چشم پوشی کرد.

امیدواریم که مسئولین با قدرت، اهداف مهم و کلیدی دولت رو دنبال کنند که در این رابطه هیچ قدرتی نمیتونه منتخبین مردم که شوراها هستند رو زیر سوال ببره و مردم مسئولین رو پشتیبانی کنند و به جای به راه انداختن جنگ روانی علیه مسئولین به فکر راه حلی برای پیشرفت روستا و ولایتشان باشند.

هیئت امناء امامزاده عبدالعلی (ع) در آخرین غبار روبی که از امامزاده عبدالعلی (ع) داشتند یک گلایه از مردم ریحان داشتند، به گفته ی آقایان رضایی و احمدی این دو عضو هیئت امناء هیچگاه مردم ریحان در غبار روبی امامزاده شرکت نمی کنند اما از جاهای دیگر شرکت می کنند. در این مورد باید بگم اگر اطلاع رسانی درستی صورت گیرد حتما خیلی ها شرکت می کنند.
یکی از بزرگترین مشکلاتی که مسئولین ریحان تا به حال داشتند روابط عمومی ضعیفی هست که باعث بی اطلاعی مردم از فعالیتهاشان میشود که در ادامه به آن اشاره شده البته دهیار جوان و فعال ریحان پایین گاهی اوقات بنرهایی رو نصب می کنند و حتی شعارهایی نیز بر روی ایستگاه های تاکسی نصب کردند که این موضوع خیلی خوبه امیدواریم بهتر بشه.
دوستان و هم ولایتی ها، امامزاده ریحان آبروی این روستا و شهر خمینه؛ چرا که از تمام نقاط کشور زائر داره هر شب و هر روز. کارکنان محترم اداره اوقاف به جای اینکه به فکر درآمدهای این امامزاده باشید به فکر مدیریت بهتر آن باشید.

و در آخر یک گلایه هم از مسئولین دارم چرا مردم رو در جریان فعالیتهایتان قرار نمی دهید.
مردمی که به دنبال پیشرفت هستند دوست دارند هر جایی که نشستند از پیشرفت های وطنشان صحبت کنند پس نگران نباشید مردم رو در جریان فعالیت هایتان قرار دهید، شاید سیلی از انتقادات را به سویتان روانه کنند که نشان از ذهن فعالشان دارد اما خوشحال می شوند.

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
سید مرتضی رضایی
سید مرتضی رضایی در تاریخ 12:52 ساعت 12:52 گفته :
با سلام به همه دوستان
من اولین خواسته ام از جناب بخشدار این است که کپی مدرک دکترا ی ایشان را در روی صفحه قرار دهد .تا در قدم اول برای ریحان یکپارچه .بدانیم بخشدارمان از منظر تحصیلات در چه جابگاهیست. و دوم خلاصه ای از رزومه کاری .که تا به حال به سرانجام رسانده اند. واز مرحله شعار گذشته است با مدرک مستدل بیان نماید..آبادانی. پیشرفت و...بسیار اندیشه معظم ی است. بشرطی که آنچه حق مردم است را به آنها بدهیم در هر جایگاهی که هستیم. خود را قیم مردم ندانیم .چراکه همشهریان حداقل .خود را از خویش بهتر میشناسند. بامید روزی که روستای ریحان. بشود کلان شهر ایران
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد